flagflag

Transit Taşımacılık

Transit Taşımacılık, son yıllarda sıklıkla tercih edilen ve uluslararası ticarette önemli bir konuma gelen taşımacılık yöntemidir. Transit taşımacılık, bir ülkeden başka bir ülkeye gerçekleştirilen ticaretin, üçüncü bir ülke sınırlarının kullanılarak tamamlanması ile ön plana çıkan taşımacılık hizmetidir. Transit taşımacılıkta ihracat gerçekleştiren ülkeler yükler ulaştırılırken üçüncü bir ülke aracı olarak kullanılır. Bu taşımacılık yönteminde yükler, kısa zaman çerçevesi i.çerisinde son derece güvenli koşullar altında ulaşımı sağlanmaktadır.
Transit taşımacılık, uluslararası özellikte öne çıkmaktadır. Bu taşımacılık yönetimi hem dünya genelinde hem de ülkemizde çok sık tercih edilmektedir. Ülkemiz üzerinden başka ülkelere taşımacılık yapılacağı durumlarda transit taşımacılık yönetimi en başta tercih edilen olmaktır. Ülkemizin sahip olduğu konum ve coğrafi yapısı sayesinde transit taşımacılık hizmetleri için uygun yer sağlanmaktadır.
Transit taşımacılıkta hizmet veren firma da oldukça önemlidir. Firmamız üzerinden bizlerle iletişime geçerek transit taşımacılık hizmetleri ile detaylı bilgileri öğrenebilirsiniz. Aynı zamanda yıllara dayanan tecrübemize ve bu alandaki uzman ekibimizle iletişime geçerek destek alabilirsiniz. Sunduğumuz hizmetleri ayrıntılı bir şekilde incelemek için firmamızın ofislerinden hangisine yakınsanız ziyaret edebilirsiniz.
Aktarma yük taşımacılığı iyi ülke arasında taşımacılığı Gerçekleştirirken, aynı zamanda farklı bir ülkenin sınırları üzerinden geçilmesidir. Yani taşıma hizmetini yaparken üçüncü bir ülkenin sınırlarını da kullanmaktayız.

Transit Yük Taşımacılığı nedir?

Transit taşıma genellikle konteynerlar ile gerçekleşmektedir. Önemli konuma sahip olan transit yük taşımacılığı sayesinde bir ülkeden diğer bir ülkeye geçişte üçüncü bir ülkeye geçilirken gümrük gibi zorunlu işlemlerin yapılmasına gerek yoktur.
Ülkemizde transit yük taşımacılığı sıklıkla tercih edilmektedir tabi bunda Türkiye’nin coğrafi konumundan da bulunduğu pozisyonun önemi vardır. Transit yük taşımacılığı kara yolu, deniz yolu, demir yolu ya da hava yolları yardımıyla ile gerçekleştirilebilir. Ülkeler arası yapılan aktarma yük taşımacılığı sırasında transit geçişten bir ödeme ya da vergiye tabi tutulmamaktadır. AnatoliaExpress lojistik olarak, sektördeki deneyimimizi ve bilgi birikimimiz sayesinde gümrük ya da farklı prosedürlerle vakit kaybetmeden transit ticaret konusunda sizlere kolaylık sunmaktayız. Taşımacılığın en önemli detaylarından olan dikkat edilmesi gereken prosedürler ve gecikme gibi durumlar AnatoliaExpress ile sizler için sorun olmaktan çıkmaktadır.

Aktarma Yük Taşımacılığının Çeşitleri Nelerdir?

Taşıma yöntemlerine göre birçok farklı aktarma işlerinde kullanılan yük taşımacılığı vardır. Ülkeden ülkeye değişiklik gösterebilen transit taşımacılıkta ağırlıklı olarak farklı taşıma seçenekleri tercih edilebilir. Ülkelerin konumlarına göre taşıma yöntemleri farklılık gösterebilir. Aktarma yük taşımacılığının seçenekleri;

  • Karayolu ile aktarma yük taşımacılığı
  • Havayolu ile aktarma yük taşımacılığı
  • Demiryolu ile aktarma yük taşımacılığı
  • Denizyolu ile aktarma yük taşımacılığı

Karayolu ile gerçekleştirilen aktarma yük taşımacılığı, transit taşımacılığında en çok tercih yöntemdir. Önemli bir konma gelen karayolu ile yapılan yük taşımacılığında denizden, demiryolundan ya da hava yolundan gelen yükler de taşınabilmektedir. Bu işlemler yapılırken transit geçiş sürecine entegre olarak tercih edilmektedir.
Havayolu ile aktarma taşımacılığında, havayoluyla gelen ürünler ilgili adreslere ulaştırılıp dağıtılmaktadır. Havayolu yük taşımacılığının zamandan kazandırması sebebiyle diğer yük taşımacılıklarından daha fazla avantajlıdır. Fakat bu kadar hızlı bir taşımacılık yöntemi olduğu için maliyetlidir.
Demiryolu ile aktarma taşımacılığı, transit yük taşımacılığı seçenekleri arasında maliyeti en ucuz olandır. Türkiye’de de demiryolu ağı ülkenin her yerinde yapıldığı için sıklıkla ülkemizde popülerdir. 

Aktarma Yük Taşımacılığının Faydaları Nelerdir?

Aktarma yük taşımacılığı faydaları ilk olarak çok fazla ölçüde zamandan kazandırmasıdır. Ülkeden ülkeye yapılan ticaretin üçüncü ülkeden geçmesiyle gümrük prosedürleri çalışmalarında da kolaylık sağlayan transit taşımacılığı ile ürünleriniz en hızlı şekilde gümrükten geçmektedir.
Aktarma yük taşımacılığı güvenilir bir sistemdir. Transit yük ticaretin üçüncü bir ülkenin sınırları dâhilin de gerçekleşmesi için profesyonel lojistik desteği ile gerçekleştirilmesi size fayda sağlayacaktır. Gerek Türkiye’de gerek başka ülkede birçok yasal prosedürlerle vakit harcamamak için ve bu alanda çalışacak ekstra personele ihtiyaç duymamak için AnatoliaExpress lojistiğin uzmanlığından ve yenilikçi hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.
Aktarma yük taşımacılığını kendi imkânlarınızla yapmak isterseniz maliyet fazla olabilir, bu nedenle aktarma yük taşımacılığı konusunda deneyimli firmalardan destek almanız sağlıklı olacaktır. Hem böylelikle aktarma sürecini rahatlıkla takip edilecek hem de karşınıza çıkan sorunlara fazla vakit harcamadan gerçekleştirmiş olacaksınız.
Aktarma yük taşımacılığının faydaları bu kadarla da sınırlı değildir. Taşımacılık esnasında kullanılan tüm araçlar, taşınan yüke zarar vermeyecek şekilde olmaktadır.

Aktarma Yük Taşımacılığı Fiyatları Nedir?

AnatoliaExprees olarak, İskenderun lojistik firmamız ve diğer ofislerimizden transit taşımacılığı hakkında detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçmenizi rica ederiz. İhtiyacınız olan hızlı, güvenli ve ekonomik olan transit taşımacılık için gereken hizmeti sizlere sunarak, önceliğimizi siz müşterilerimizin memnuniyetini sağlamaktayız. Aktarma yük taşımacılığında fiyatlar güzergâha göre de değişim göstermektedir. Bunu yanı sıra taşınacak ürünün cinsine ve ağırlığına göre de fiyatlandırma yapılmaktadır. Aktarma yük taşımacılığı fiyatları hakkında bilgi sahibi olmak isterseniz bizlere iletişim kısmından ulaşabilirsiniz veya teklif al butonuna tıklayarak teklifimizi verebiliriz.

hakkımızda
İSKENDERUN CONTACT INFORMATION
ADDRESS
Çay Mahallesi İstasyon Caddesi No:1 Anatolia Express Yerleşkesi 31300 İskenderun-Hatay/Turkiye
GSM
+90 850 969 75 90
ERBİL CONTACT INFORMATION
ADDRESS
Erbil 60 meter Zaza Street Erbil,Iraq
GSM
+964 750 100 03 15
ANATOLİA EXPRESS was established in 2018. The purpose of establishment of the company; to provide the best logistics service, especially in Iraq and Turkey, with better quality and lower cost.