flagflag

Lojistik Hizmetleri

Lojistik Hizmeti Nedir?

Lojistik hizmetleri, bir ürünün tasarımından üretimine, dağıtımına ve satışına kadar olan tüm süreçlerin yönetimi için gerekli olan faaliyetlerdir. Bu hizmetler, ürünlerin zamanında ve doğru bir şekilde teslim edilmesini, stok yönetimini ve dağıtımın yapılmasını içerir.

Lojistik Hizmeti Kimler Tarafından Sağlanır?

Lojistik hizmetleri, özel lojistik şirketleri tarafından sağlanır veya bir şirket tarafından kendi lojistik faaliyetleri için yürütülür. Bu hizmetler, perakende sektöründe, tarım ve gıda ürünleri sektöründe, sağlık sektöründe ve hatta savunma sektöründe de kullanılır.

Lojistik Hizmetinin Önemi

Lojistik hizmetleri, müşteri memnuniyetini artırmak için önemlidir. Örneğin, bir ürünün zamanında teslim edilmemesi müşterinin memnuniyetini azaltabilir ve bu da ürün satışlarını ve şirketin karlılığını olumsuz etkileyebilir. Bu nedenle, lojistik hizmetlerinin verimli ve etkin bir şekilde yönetilmesi önemlidir.
Lojistik hizmetleri, ayrıca çevresel etkilere de dikkat etmelidir. Örneğin, bir ürünün doğru bir şekilde dağıtılması ve taşınması, enerji tasarrufu sağlayarak çevresel etkileri azaltabilir. Ayrıca, atık yönetiminde de önemli rol oynar ve atık miktarını azaltarak çevresel etkileri azaltır. Nihayetinde lojistik hizmetler, şirketlerin müşteri beklentilerini karşılamalarına ve kârlılıklarını artırmalarına yardımcı oldukları için önemlidir.

Lojistik Hizmetleri Çeşitleri Nelerdir?

Lojistik hizmetler, malların bir yerden başka bir yere etkili ve verimli bir şekilde teslim edilmesini sağlayan süreçlerdir. Bunlar şunları içerir:

 • Üretim Lojistiği: Üretim sektöründeki şirketlerin üretimde kullanacakları tüm ürün, mal ve bilgi akışlarının planlanması, yönetimi ve kontrolü. Buna ürünlerin toplanması ve depolanması da dahildir.
 •  Dağıtım Lojistiği: Bitmiş ürünlerin tüketicilere ve satış noktalarına dağıtımını sağlar. Temel görevi lojistik hizmetlerde verimli taşımacılık ve kargo taşımacılığı sağlamaktır.
 •  Tedarik Lojistiği: Lojistik hizmetlerinin temel görevi olan üreticiden tedarikçiye ürün akışının işlenmesini sağlar. Yani işletme için satın alınan malzemenin teslim alınması, depolanması, taşınması ve teslim edilmesi için kullanılır.
 •  Geri Dönüş Lojistiği: Bitmiş ürünün tekrar kullanılabilmesi için hammaddenin tüketim noktasından üretim noktasına hareketinin planlanması ve uygulanması sürecidir. Geri dönüş lojistiği sayesinde ürünlerin imalatında kullanılan hammadde ve malzemelerle ilgili maliyetlerin azaltılması hedeflenir. Bu lojistik hizmetler tersine lojistik olarak da bilinir.

Lojistik ve Taşımacılık Arasındaki Fark

 Nakliye ve lojistik, değerli eşyaların bir yerden başka bir yere taşımasını sağlasa bile de, lojistiğe de faydalar ve işlevler ekledi.
Lojistik yöneticileri ayrıca,

 • Paketleme
 • Konteyner taşıma
 • Dokümantasyon
 • Sigorta
 • Depolama
 • İthalat ve ihracat yönetmelikleri
 • Navlun hasar başvuruları
 • Çalışma ve iş birliği
 • Satıcıları ve ortakları yönetme ve risk azaltma

İlgili kadarlar almak şarttır. Bu maddeler birbirleri için bir trafo merkezi kullanılmıştır, temel farklılaştırıcılar, lojistik hizmeti ürünlerin depolanması, nakliyesi, kataloglanması, elleçlenmesi ve paketlenmesiyle ilgilenirken nakliyenin ürünleri bir noktadan belli bir konuma hareket etmesi işlevi ile ilgilenmesidir.
Ayrıca lojistik hizmetleri şunları içerir;

 • Fabrikadan ikmal deposuna nakliye.
 • Depolama ve sipariş karşılama.
 • Müşterilere giden nakliye ve siparişlerin teslimatı.

Bu lojistik hizmetlere basitleştirilmiş genel bakıştır. Detaya indiğinizde, tedarik zincirindeki bu aşamaların hepsinde farklı seçenekler vardır. E-ticaret şirketinizin ihtiyaçlarını karşılamak için lojistik hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.

Anatolia Express Tedarik Zincirinizi Yönetsin

İskenderun lojistik firmamız ve diğer ofislerimizde kaliteli ve uzman ekibimizle çalışmak, tedarik zincirinizdeki bu çoklu rolleri düzen altına alabilir. İster küçük ister büyük işletme olun, lojistik operasyonlarınızın büyük bir kısmını bize dış kaynak sağlamaktan yararlanabilirsiniz. Tedarik zincirinin çeşitli yönleriyle birlikte pazarlama ve satışta, web sitenize ve reklam vermeye odaklanmak zor bir görev olabilir.

Müşterilerimizin operasyonlarından en iyi şekilde yararlanmalarını ve süreçlerin akıcı ve güvenilir olmasını sağlamak için çok iyi projelerimiz var ve halen sürdürmekteyiz.
Bizimle Whatsapp veya teklif al butonuna tıklayarak ulaşabilirsiniz.

hakkımızda
İSKENDERUN CONTACT INFORMATION
ADDRESS
Çay Mahallesi İstasyon Caddesi No:1 Anatolia Express Yerleşkesi 31300 İskenderun-Hatay/Turkiye
GSM
+90 850 969 75 90
ERBİL CONTACT INFORMATION
ADDRESS
Erbil 60 meter Zaza Street Erbil,Iraq
GSM
+964 750 100 03 15
ANATOLİA EXPRESS was established in 2018. The purpose of establishment of the company; to provide the best logistics service, especially in Iraq and Turkey, with better quality and lower cost.